Podporné skupiny - virtuálne asistentky a online podnikateľky

Existuje veľa formátov pre podporné skupiny. Každá
z nich môže byť špecifická. Môže mať iný obsah, aj
iný zámer. Nezáleží, ako ju pomenujete, dôležité je, aby ste mali aktívnu podporu pre svoje napredovanie. Bez podpory okolia sa dejú premeny ťažšie.
Poznáte to?

Podporné skupiny pre podnikateľky a ich ciele

V komunite E-žien vzniklo v uplynulých rokoch niekoľko rôznych a veľmi efektívnych formátov podporných skupín - s orientáciou na zámer a na termín. Zväčša trvajú od 6 týždňov až do 9 mesiacov a sú cielené na:

 • podnikateľský zámer - podporné skupiny pre online podnikateľky, virtuálne asistentky a copywriterky
 • písanie knihy - podporné skupiny pre autorov
 • osobné témy zo života žien - ženské zdieľania a zdieľacie divadlo - mimoriadne kreatívny formát s prvkami arteterapie (ak vás zaujíma, napíšte nám)

Najúspešnejšie podporné skupiny

sú tie, prostredníctvom ktorých sa podarilo účastníkom naplniť ich ciele alebo sa nastaviť na svoju cestu v oblasti sebarealizácie. Želaným výsledkom je, aby sa skupina organicky stretávala aj naďalej, ale už bez mentorského vedenia, čo sa často aj stalo.

Podporné skupiny a ich ciele

Pokiaľ ide o sprevádzanie alebo mentoring pre podporné skupiny, ktoré vedie Gabi Revická, prihliada sa v nich na dôležitosť osobného života ženy, jej vzťahu k samej sebe a k najbližšiemu okoliu. Krédom pre podporné skupiny orientované na sebarealizáciu ženy je, myslieť na dôležitosť vnútornej harmónie a rovnováhy pre vnútorný svet ženy / sebaláska, sebaúcta. Viac o lektorke a referenciách sa dozviete v nižšej časti textu.

Ako to máte vy? Máte svoju podpornú skupinu?

Je to vážne veľmi podporné, ak máte možnosť, riešiť svoje plány, problémy a prekážky so skupinou ľudí, ktorí sú na tom podobne. Niekedy nám vhľad iného človeka ponúkne riešenia, na ktoré by sme čakali zbytočne dlho. Navyše sú stretnutia s podobne naladenými ľuďmi v skupine veľmi výživné, podporné a je pravdepodobné, že vám aj dodajú energiu. Ak hľadáte podpornú skupinu, potešíme sa vašej prítomnosti, zrejme tu nie ste náhodou.

Otázky, na ktoré by sme potrebovali vaše odpovede

 • Chcete byť v podpornej skupine, ktorá sa pravidelne stretáva online alebo offline?
 • Pomohlo by vám, keby ste sa vzájomne inšpirovali prostredníctvom skupiny ľudí, ktorí majú záujem na sebe pracovať?
 • Hľadáte skupinu, s ktorou by ste sa vzájomne podporovali a v prípade záujmu aj spolupracovali?

Ak sú vaše odpovede kladné, neváhajte. Bude to pre vás veľmi užitočne využitý čas. Je veľmi podporné, mať parťákov, s ktorými sa pravidelne stretávate, zdieľate a sledujete proces vývoja vašich zámerov.

Ak váhate, či je podporná skupina určená pre vás alebo…

Niekomu pomáhajú individuálne sedenia s koučom, ktorý s vami sleduje vaše plány a zámery. Je to tiež výborný spôsob, ako nasledovať svoje plány. Ak vás to zaujíma, dajte smelo vedieť. Koučov máme v našom tíme naozaj dosť!

Že by predsa len skupina?

Skupina funguje trochu odlišne, pretože sa vzájomne inšpirujete a je naozaj nepríjemné, prísť na stretnutie, kde sa iní posunuli a vy zastali. Ak by ste so svojimi plánmi vôbec nepohli, bolo by to frustrujúce. Alebo trápne, hoci sa to občas môže prihodiť a občas je to naozaj pochopiteľné. Nie vždy je to tak, že nám vonkajšie okolnosti umožnia riešiť len naše plány a ciele.

Pre koho sú naše podporné skupiny určené?

Pre každú ženu, pokiaľ:

 • ste pripravená na pravidelné stretnutia (online alebo offline)
 • ste odhodlaná urobiť kroky smerujúce k naplneniu svojich plánov a snov
 • ste ochotná vystúpiť z komfortnej zóny a urobiť vo svojom živote zopár zmien

Pre koho podporná skupina nie je určená:

 • Keď nie ste si istá, že by ste mali ochotu zmeniť zlozvyky.
 • Keď si neviete pre seba a pre svoj rozvoj vyhradiť čas.
 • Keď myslíte negatívne a hľadáte problémy vo vonkajšom svete.

Vďaka bohatým skúsenostiam s vedením skupín podobného charakteru predpokladáme unikátne zosúladenie skupiny.

Čo vám účasť v podpornej skupine môže priniesť?

 • nové návyky, zručnosti, obohacujúce zdieľania
 • nové kontakty pre podnikanie aj priateľstvá
 • radosť z rastu a postupu, priblíženie sa tam, kam si želáte dostať v osobnom alebo pracovnom živote

Ak máte dôvody, kvôli ktorým váhate

 • Neviete, či vám vyhovuje lektorka - navrhujeme, vypočuť si rozhovory na vilovo.sk, ktoré vďaka podpore Zsanett Berec vytvorila pod názovom Audio-rádio-vílovo alebo Spontánne rozhovory.
 • Nemáte voľné financie. Napíšte nám, je to skôr investícia pre vašu podporu. Vždy hľadáme riešenia a často ich aj nájdeme.

Referencie z podporných skupín Gabi's Support Groups

Aj keď nechceme príliš odkloniť vašu pozornosť, je tu niečo, čo by vás mohlo zaujímať. Referencie z rôznych verzií podporných skupín, ktoré Gabi viedla a fotogaléria z offline stretnutí.

Informácie o lektorke

Gabi Revická – motivátorka, ktorá sprevádza ženy na ceste k ich sebaláske, sebaúcte a sebarealizácii. Jej obľúbené témy sú založené na sloganoch Prosperujte vďaka svojim talentom, nasledujte svoje sny, čo  deklaruje napríklad aj cez mentoring Čo viem, čo chcem. Obľúbená je jej prednáška Ako prispôsobiť pracovný život osobnému a nie naopak. Ak vás zaujíma, napíšte nám.
Podniká od roku 1990, mala vyše 20 rokov vlastnú cestovku a viedla poradenské aktivity pre cestovné kancelárie a ubytovateľov.  

Je spoluzakladateľkou projektov E-ženy, Literario, Virtuálne asistentky. Najviac ju pracovne baví Zdieľacie divadlo, ktoré vzniklo počas pandémie. Posledné roky venovala veľa času rôznym smerom ako je Etikoterapia, Araretama, Posvätná sexualita, Geomantia, SRT. Považuje sa za eklektika, čo znamená, že si z rôznych smerov vyberá to, čo sama považuje za cenné a posúva svoje skúsenosti ďalej (prostredníctvom článkov, kurzov, zdieľaní). Má dve dospelé dcéry Niki a Viki a dve vnučky, s ktorými veľmi rada trávi čas.

Ako stretnutia našich skupín prebiehajú a o koľko stretnutí ide:

Stretnutia podpornej skupiny sa dejú online a offline, v závislosti od skladby skupiny. Niektoré skupiny fungujú len online aj z dôvodu vzdialeností. Niektoré skupiny fungujú offline, nakoľko vzdialenosti nie sú prekážkou. Zaradíme vás do skupiny podľa vašich potrieb a možností.

Spravidla ide o 4-6 stretnutí, pokiaľ sa skupina, teda jej členovia rozhodnú pokračovať, dohodnú sa ďalšie postupy.

Termíny, koľko stretnutia trvajú a časy stretnutí:

Dĺžka stretnutí trvá v závislosti od toho, či sú online alebo offline. Online stretnutia podporných skupín trvajú spravidla 90 min a offline stretnutia pre podporné skupiny cca 2,5 h. Konajú sa zväčša cez týždeň (ak sa skupina dohodne, tak prípadne aj v nedeľu večer). Prebiehajú v časoch, ktoré si dohadujeme tak, aby vyhovovali všetkým členkám skupiny.

Termíny ponúkame na vyžiadanie a podľa možností novej podpornej skupiny.

Cena

Keďže ide o uzavreté skupiny s minimálnou možnosťou prijímania nových členov, platí sa komplex 4 až 6-tich stretnutí jednorázovo. Kompletná cena je 133 € až 198 €.

ĎALŠIE BONUSY:

Ako bonus získavate členské v OZ E-ženy s možnosťou zviditeľniť sa na našom webe prostredíctvom webviztiky, čo platí
pre obdobie 12 mesiacov po absolvovaní posledného stretnutia podpornej skupiny.

Prihláška do podpornej skupiny pre podnikateľky a VA