Ako začať s prácou VA?

praktický prehľad našich doporúčaní

"Jedna z cností, ktorú si na VA vážim je, že si dokážu informácie o danej tematike dohľadať sami, samostatne, bez toho, aby sa pýtali otázky, na ktoré si odpovede dokážu nájsť."

Na tomto mieste sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o virtuálnej asistencii.

Kto je virtuálna asistentka alebo virtuálny asistent?

Virtuálny asistent/ka je samostatný podnikateľský subjekt, ktorého zámerom je odbremeniť online podnikateľa od práce, ktorú za neho môže vykonať. Vďaka tomu, že podnikateľovi vyčistí stôl od práce, vytvorí mu priestor, aby sa mohol venovať tým aktivitám, ktoré mu prinášajú zisk a môže svoje podnikanie rozvíjať. Pretože nejednému podnikateľovi sa stane, že sa zacyklí v operatíve, ktorú už DÁVNO mohol riešiť niekto iný... a zbaviť sa nutkania odovzdať živnostenský list či zlikvidovať firmu.

 

V čom môže VA pomôcť svojmu klientovi?

Pre koho je práca virtuálneho asistenta vhodná?

Pozrite si 112 typov prác pre VA

112 typov prác pre VA

Poďme si to  vysvetliť. Povedzme, že Zuzka je žena, ktorá práve rieši, ako sa pohnúť so svojím kariérnym životom. Vie, čo znamená práca a je si vedomá záväzkov v akomkoľvek pracovnom vzťahu. Vie však, že jej vášňou je cestovanie a tanec.

Ako by jej mohla práca vo virtuálnej asistencii pomôcť nájsť svoj smer?

 • Môže pracovať ako virtuálka pre ubytovateľov
  Airbnb či Booking nie sú pre každého brnkačka a čím ďalej tým viac ubytovateľov prechádza na túto formu podnikania, no nemajú na to čas. Ani nervy. Občas im to ani vôbec nejde. A tu nastúpi Miška, ktorá ich od tejto práce odbremení -ubytovatelia sa môžu zameriavať na zveľaďovanie svojho zámeru a Miška môže klientom ubytovateľa pripraviť itinerár, informovať ich o zaujímavostiach v okolí. Možno sa raz sama stane ubytovateľkou alebo zistí, že toto nie je jej cesta.
 • Môže pracovať ako virtuálka pre tanečníka
  Dnešní tanečníci už pochopili, že online svet je skvelý predajný kanál aj pre nich, ale stretávajú sa s odporom voči tabuľkám, evidencii študentov, tvorbe harmonogramu, registráciám nových žiakov, sociálnym sieťam... Miška im bez problémov celú túto operatívu zmetie zo stola a tanečník sa môže zameriavať napríklad na tvorbu a predaj online hodín. A Miška raz môže riadiť tanečnú školu. Napríklad.
 • A môže robiť napríklad aj obe veci naraz!
  Samozrejme, závisí aj od jej pracovnej kapacity.

Ako začať s prácou VA?

praktický prehľad našich doporúčaní

"Jedna z cností, ktorú si na VA vážim je, že si dokážu informácie o danej tematike dohľadať sami, samostatne, bez toho, aby sa pýtali otázky, na ktoré si odpovede dokážu nájsť."

1. krok

Čo robí virtuálna asistentka - video

Dozviete sa, aké sú rôzne možnosti časového zladenia s prácou virtuálnej asistentky, ale najmä sú zodpovedané najčastejšie otázky, ktoré nám v súvislosti s prácou virtuálnej asistentky/ asistenta píšete. Teda:

 • Čo všetko by virtuálna asistentka mala vedieť
 • Akým spôsobom reportovať vašu prácu klientovi
 • Aké sú nároky zadávateľov - podnikateľov na prácu VA
 • Aké rôzne typy prác môže robiť virtuálna asistentka?
 • Kto môže byť vašim klientom a aké sú možnosti vášho rastu?
 • Dá sa prácou virtuálnej asistentky uživiť?
 • Kto vám môže sprostredkovať klienta?

2. krok

Test Predpoklady pre prácu VA

Ak ste ešte vo fáze rozhodovania sa, či je virtuálna asistencia to pravé pre vás, možno vás zastavila pochybnosť, či máte tie správne predpoklady pre túto prácu. Test sme vytvorili v spolupráci so skvelou HRistkou - Tatianou Barillovou.

3. krok

Štartovacia sada pre VA

Vďaka interaktívnej štartovacej sade si budete môcť utriediť myšlienky v štarte vašej kariéry a premyslieť si dôležité body ešte pred tým, ako sa do práce VA pustíte.

4. krok

Q&A o virtuálnej asistencii

Ak ešte stále máte nezodpovedané otázky ohľadom práce VA, pozývame vás na obľúbený bezplatný webinár, kde vám priamo bude Gabi odpovedať. 

5. krok

Kurz Zručnosti pre prácu VA

Zostavili sme pre vás online kurz, kde vás prevedieme aplikáciami a nástrojmi, ktoré využívame v každej spolupráci. Zodpovieme na otázky, akú formu podnikania zvoliť, vysvetlíme základné komunikačné princípy, základy účtovníctva, algoritmy sociálnych sietí. K tomu neobmedzený bonus - webinár pre absolventky, priestor pre vaše otázky, každý mesiac.

...z našich sociálnych sietí:

Ako môže VA zarábať 2 tis. € ?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pozornosť v pracovných vzťahoch

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Časové hranice

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nahliadnite do nášho IG

...prehľadne na ňom pravidelne publikujeme hodnotné videá,

ktoré vás v súvislosti s prácou VA môžu zaujímať: