NIKI KOLESAR

lektorka pre virtuálne asistentky od roku 2018

Ako to celé začalo...?

NIKI KOLESAR

lektorka Virtuálnych asistentiek od roku 2018

Ako to celé začalo...?

Už počas štúdia na BISLA (Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií) sme s manželom Jankom vedeli, že deti chceme mať v mladom veku. Naše želanie bolo vypočuté a tesne po štátniciach som porodila najprv prvé a po roku aj druhé dievčatko. Počas materskej som sa veľmi venovala zdravej výžive, noseniu a dojčeniu detí, mala som aj koncept svojho projektu, ktorý žiaľ neuzrel svetlo sveta. Chcete vedieť prečo? 

Nezvládla som si urobiť web!

...a zakaždým, keď som to skúšala, zosypala som sa a pochopila som, že ja teda s počítačom asi nebudem vedieť pracovať napriek mojej vášni k technológiám. Mala som zo seba obavy, čo zo mňa bude, keď mám v rukách diplom z politológie, dve malé deti a manžela s veľmi neflexibilnou prácou (str-ne, 10:00-22:00).

Moja mamina - Gabriela Revická, ma však neustále podporovala v mojich záľubách - v tanci, v stretávaní sa so ženami a nezabúdala aj na môj materský mozog a posúvala mi drobné asistentské práce pre OZ E-ženy a podporila každé moje rozhodnutie. Dodnes je mojou najväčšou fanúšičkou a som jej za všetko nekonečne vďačná. Takú maminu by som želala každému.

Po materskej prišlo pozvanie pracovať ako pravá ruka pre biznis mentorku Katarínu Rusňákovú v projekte Mentoring guru, neváhala som. Katka založila úspešnú digitálnu agentúru a okrem toho je výborná biznis koučka. Katka ma hodila ako rybu do vody - naučila som sa samostatne pracovať v Miowebe, Fapi, Smartemailingu, Flowii a v mnohých nástrojoch potrebných pre online podnikanie. u Katky som zistila, aká som schopná, samostatná a multitalentovaná:).

Z virtuálnej asistentky na tímlíderku...

Počas pandémie som dostala pozvanie pracovať ako pravá ruka pre Katarínu Runu. Okrem toho, že som vedela, že pracovať popri Katkinom boku je veľká česť, táto práca mi poskytla istotu, že budem môcť mojim deťom zabezpečiť adekvátne vzdelanie a sebe rozvoj v oblasti, ktorá ma baví.

Začínala som ako virtuálna asistentka na jednoduché práce - gmail, klikačky na FB, na webe a v Smartemalingu. Do pol roka sme spoločne organizovali prvú konferenciu pre mamy a moje vedomosti ohľadom automatizovaného online podnikania sa neustále rozširovali. Spoločne sme dokázali veľké veci a časom sa tím zväčšoval a potreboval sa rozčleniť na oddelenia.

Tam pre mňa moja cesta končila a po dvoch rokoch som cítila volanie ísť vlastným smerom.

Svoju energiu venujem zmysluplným projektom.

Automatizujem digitálny predaj, nastavujem funnely, pomáham so stratégiou sociálnych sietí či s točením videí.

Dnes lektorujem virtuálne asistentky, vzdelávam ich v automatizovanom predaji digitálnych produktov v appkách Mioweb, Fapi a Smartemailing. Vždy, keď mám priestor, rada poskytnem svoje služby a venujem svoju energiu zmysluplným projektom. 

Tak sa stalo aj po vypuknutí vojny na Ukrajine, kedy som využila príležitosť a pridala sa k skupine dobrovoľníkov v iniciatíve Buddíci pre Ukrajincov. Okrem toho, že projekt mal krásnu myšlienku, mohla som pracovať popri vychýrenej polyglotke a úspešnej podnikateľke Lýdii Hric Machovej a pozorovať, čo dokáže. Je to jedna z mojich najvzácnejších skúseností, za ktorú som veľmi vďačná. 

Keď som začínala s podnikaním v online priestore, hľadala som asistentku na pár hodín týždenne, ktorá by (ešte z gmailu) odpovedala klientom a vystavovala tých zopár faktúr, ktoré v tom čase boli potrebné. Niki mi napísala a ja som hneď vedela, že je to pre mňa správny človek na spoluprácu. A nemýlila som sa. Faktom je, že mám veľmi rýchle tempo a dokážem veľa urobiť za krátky čas - a preto ľudí, ktorí by mi stíhali je ako maku. Niki bola (a isto stále je!) jedna z nich. Spoľahlivá, zodpovedná, zapálená pre vec. Podporovateľka srdcom aj dušou. Z asistentky na pár hodín sa stala viac ako mojou pravou rukou a zohrala svoju nezastupiteľnú úlohu v tom, kým Katarína Runa ako značka dnes je. Za seba môžem spoluprácu s ňou iba odporúčať. Získate v nej lojálneho a mimoriadne šikovného človeka do vášho tímu.
Katarína Runa Ďurovesprievodkyňa žien, úspešná podnikateľka
Niki bola medzi prvými dobrovoľníkmi, ktorí sa zapojili do mojej iniciatívy Buddíci pre Ukrajincov, krátko po vypuknutí vojny. Bolo pre mňa veľmi cenné, že mi ponúkol pomoc človek, ktorý sa tak dobre orientuje v online práci, a bez zdĺhavého zaúčania som jej mohla zverovať najrôznejšie administratívne úlohy, ako je manažment dobrovoľníkov na Slacku, manažovanie tímového Google Drivu, komunikácia s novými členmi a pod. V čom som ale videla najväčší Nikin prínos, boli jej marketingové a copywriterské schopnosti, tak pri písaní emailov, ako aj Facebookových postov. Niki sa výborne orientuje v SmartEmailingu a email marketingu vo všeobecnosti, a dokáže samostatne vytvoriť celé série textov, ktoré komunikujú to, čo treba, spôsobom, ktorý je príjemný, čítavý a originálny. S mojou spoluprácou s Niki bola nad mieru spokojná a s radosťou by som s ňou spolupracovala aj na iných projektoch.
Lýdia Hric Machovápodnikateľka (Jazykový mentoring, Buddíci pre Ukrajincov)

Niki je momentálne plne vyťažená.