REFERENCIE KU KURZU PRE VIRTUÁLNE ASISTENTKY

Kurz mi dal najmä podporu a motiváciu. Zoznámila som sa s programami, ktoré som zatiaľ nemala dôvod používať, ale určite budem. Zaujímavé boli pre mňa aj bonusy o slovenčine, sústredení a talentoch. Chcem si spraviť ešte kurz písania článkov.
Mária Bačová
Veľmi sa mi páči obsah bonusových webinárov. Pri pozeraní je to pre mňa taký pocit ako na nejakom tábore, kde sú deti nadšené z workshopov😀. Napríklad myšlienkové mapy alebo talenty a silné stránky. Ďakujem za túto možnosť mať ich k dispozícii. Celkovo hodnotím kurz ako veľký prínos do môjho života. Nadobudla som mnohé skúsenosti, ktoré už teraz aktívne využívam. Veľa vecí som už okrajovo ovládala, ale kurz mi tieto moje znalosti a skúsenosti vyšperkoval a dodal mi v nich väčšiu istotu. Páči sa mi komunita, ktorá vďaka kurzu vzniká, a že Gabi s Niki a ich asistentky sú vždy ochotné poradiť, podporiť. Srší z nich radosť z práce, ktorú robia a to je veľmi inšpiratívne a povzbudzujúce. Možnosť vzdelávať sa v rámci kurzu tým smerom, ktorý človeka láka je veľkou výhodou. Je super, že som si mohla zvoliť svoje témy pre vypracovanie zadaní. Získala som tak skúsenosť, materiál pre svoj úžitok a zároveň aj hodnotné spätné väzby.
Monika Blažíčková
Kurz VA mi ukázal široké možnosti online práce a perfektne spracované videá ma naučili používať základné nástroje, ktoré sú v tejto profesii nevyhnutné. Za najväčšie plus tohto kurzu považujem možnosť vrátiť sa k jednotlivým modulom a utvrdiť si nové informácie, čo je veľmi prínosné v začiatkoch práce ako virtuálna asistentka.
Veronika Kubicová
Výborná investícia. Lektorky sršia entuziazmom a odhodlaním odovzdať kurzistom čo najviac informácií a praktických rád. Kurz som si kúpila v čase, keď som nevedela, ktorým smerom sa mám po pracovnej stránke vydať a cítila som sa zaseknutá. Veľmi ma inšpiroval a nakopol k novým nápadom. Skvelý začiatok, ak premýšľate nad tým, čo robiť so svojou kariérou.
Kristína Nováková
Nakoľko veľa vecí z úvodného kurzu už dlhé roky využívam nielen v pracovnom, ale aj súkromnom živote, bolo iba pár veci čo boli pre mňa nové. Tie zaradím do môjho portfólia. 🙂 Bola som prekvapená zo štýlu kurzu, ktorý by som definovala "ako keby som bola na kávičke s kamarátkou". 🙂 Z počiatku som z toho mala zmiešané pocity, ale neskôr po absolvovaní prvých meetingov, som si uvedomila, že práve toto bude na tomto kurze výnimočné. Tak isto celá Vaša komunita pôsobí ako stretnutia s kamoškami. 🙂 Ďakujem za všetko čo robíte a prinášate svetu 🌻🌻🌻
Miroslava Vydrnáková
Kurz Zručnosti pre VA som absolvovala a bola som vďačná, že sa venujete aj témam ako FB, FB skupiny a Instagramu. Výzva je pre mňa zvládnuť Instagram. Niektoré oblasti, ktorým sa venujete v kurze využívam a niektoré mi boli neznáme, ale vysvetlené zrozumiteľne. Veľmi mi pomohla oblasť účtovníctva, ktoré ste rozoberali dosť podrobne a dozvedela som sa informácie, ktoré sú pre mňa dôležité. Myslím, že tento kurz nie je náročný na čas, a dokážete poznatky hneď použiť v pracovnom živote.
Michaela Ďuriníková
Absolvovala som kurz Zručnosti VA. Našla som tu najdôležitejšie informácie potrebné pre prácu v online priestore. Zaujal ma praktickou formou spracovania s vkladom osobných skúseností školiteľov. Stal sa pre mňa impulzom pre prehĺbenie vedomostí v oblasti práce VA.
Ivona Jančušová
Po absolvovaní kurzu minimum zručností pre VA, som sa rozhodla využiť príležitosť, ktorú ponúka ÚPSVaR a absolvovať ďalší kurz podporovaný vašou organizáciou. Na uvedenie do problematiky, bol veľmi prínosný, pretože som pred odchodom na MD nemala veľa možnosti, realizovať sa v online priestore. Kurz pre VA mi ukázal nové možnosti, ako pracovať s dokumentmi, aké sú programy na organizáciu času, zaznamenávanie si práce a jej zefektívnenie, nové zručnosti a taktiež sa oboznámiť s online marketingom. Rada by som sa posunula ďalej a naučila sa vytvárať a pracovať s web stránkami. Chcela by som nadobudnúť ucelenejší prehľad a nadobudnúť nové poznatky v online svete.
Alexandra Šmihulová
Forma tohto kurzu mi vyhovovala najmä z dôvodu, že som si mohla voliť vlastné tempo pri prechádzaní jednotlivých častí kurzu. Vďaka tomuto kurzu som sa naučila nové a doplnila chýbajúce informácie. Najviac zaujímavá a prínosná bola pre mňa časť 2. modulu, ktorý je zameraný na sociálne siete. Táto oblasť mi je veľmi blízka a rada sa v nej zdokonaľujem a vzdelávam. Vo všeobecnosti si myslím, že kurz je veľmi dobre a zrozumiteľne spracovaný. Investíciu do tohto kurzu som určite neoľutovala, skôr ma mrzí, že som do toho nešla skôr.
Nikola Benecová
Tento kurz určite odporúčam pred začatím iného veľkého kurzu preplácaného ÚPSVaRom, nakoľko bez neho by som asi nevedela vypracovať ani len túto prvú úlohu v Google drive. Dozvedela som sa veľa užitočných info, kurz je prehľadný, rozšírila som si obzory o mnohé nové aplikácie, ktoré v budúcnosti (a už aj teraz) určite využijem pri práci VA, konkrétne Toggl ma očaril najviac.

Do budúcna by som ocenila ešte viac praktických info k zakladaniu živnosti, prednáška od p. Huňadyho bola super, ale toto je pre mňa jedna obrovská španielska dedina. Verím ale, že na to využijem online hodinu s Gabi, a to v čase, keď už skutočne budem mať reálneho klienta.
Eliška Šťastná
Absolvovala som kurz Minimum zručností pre VA s Niki a tiež som sa už videla s Gabi na webinári Ako mať kurzy zdarma.

Webinár s Gabi ma utvrdil v tom, že práca VA je rôznorodá a pokiaľ sa budem snažiť, nájdem si uplatnenie. Čo je pre mňa veľmi dôležité a čo ma oslovilo je okrem výhod práce z domu aj to, že si môžem časom nájsť klienta v oblasti, ktorá je mne blízka a tak mať svoju prácu rada a cítiť sa užitočne.

Kurz s Niki bol tiež veľmi príjemný, niečo z povedaného som už poznala, ale veľa nástrojov a informácií boli pre mňa novinky. Obohatilo ma to a som rada, že som, hoci zo skromných úspor, do tohto kurzu investovala. Forma, akou sú kurzy nahraté je mi veľmi blízka a to, že sa k nim viem vracať, je pre mňa nespornou výhodou. Z povedaného v kurze ma asi najviac prekvapil dopyt po VA v oblasti správy sociálnych sietí, čo sa mi zdá aj veľká príležitosť do budúcna, lebo táto forma práce sa mi zdá ako práca hrou, hoci možno v praxi zmením názor.
Paula Jančeková
Ku kurzu VA som sa dostala cez moju kolegyňu, ktorá má na to namotivovala. Veľmi pozitívne mi o tom rozprávala, preto som sa rozhodla, že sa chcem o tom dozvedieť viac. Tento kurz mi otvoril oči. Na základe neho som sa rozhodla, že sa chcem v tejto oblasti rozvíjať a plne sa jej venovať aj v mojej pracovnej náplni. Na kurze mi najviac vyhovuje to, že si môžem sama voliť tempo, akým si budem kurz prechádzať. Kurz je spracovaný veľmi jasne a pochopiteľne aj pre začiatočníkov v danej oblasti. Kurz hodnotím veľmi pozitívne a ľutujem len to, že som sa o ňom nedozvedela už skôr.
Jana Rosoľanková
Kurz mi ponúkol základný prehľad nástrojov pre VA. Osobne som využívala google disk len na správu fotiek, ak sa mi tam občas objavil nejaký dokument, čudovala som sa, ako sa tam dostal. 🙂 Teraz už viem, ako sa dajú dokumenty vytvárať, upravovať a zdieľať, čo mi dalo veľmi veľa. Taktiež o canve som už počula, ale neskúšala som ju. Veľmi ma prekvapila, hlavne, ako ľahko sa tam dajú vytvoriť zaujímavé grafiky. Zaujímavé sú aj ďalšie nástroje uvedené v kurze, ktoré určite využijem.
Patrícia Slobodníková
Zručnosti pre virtuálnu asistenciu - Minikurz pre VA bol pre mňa prvým nahliadnutím do sveta VA. Bolo to veľmi stručné, výstižné. Niki hneď všetko ukazovala v praxi, čo bolo za mňa veľmi obohacujúce.
Nikola Jurčiaková
V základnom kurze som sa veľmi dobre zorientovala v tom, čo viem, v čom mám rezervy, čomu by som sa mohla a chcela venovať. Zároveň som dostala skvelé nástroje na organizáciu času, tipy na pracovný kalendár a mnohé ďalšie cenné rady. Kurz je praktický, dobre pripravený a po jeho ukončení môže šikovná asistentka ihneď naskočiť do virtuálneho vlaku. A ostatné si študovať za jazdy a podľa potreby...
Zuzana Petrovičová
Do kurzu pre VA som sa prihlásila, lebo som chcela nadobudnúť skúsenosti pre VA. V čase, keď som sa prihlásila, oslovila som aj svoju prvú klientku a tak išlo získavanie informácií a nadobúdanie skúseností ruka v ruke. Moduly som si síce prešla asi len jeden krát, ale stačilo mi to na to, aby som začala používať nástroje, ktoré Niki prezentovala ako úžasnú pomoc pre virtuálne asistentky. Zároveň som sa pustila do zadaní od Gabi Revickej, s ktorou sa mi úžasne spolupracovalo, hlavne, keď som si od nej v komentároch k textu našla rady, ako by to ona napísala inak. Respektívne, ako by to malo byť gramaticky správne:)
Kristína Kleinová
Kurz pre virtuálne asistentky ma veľmi milo prekvapil. Páčilo sa mi, ako bolo všetko jednoducho a prakticky vysvetlené. Bolo príjemné zistiť, že mnoho nástrojov už poznám a využívam a tiež ma zaujal tréning, počas ktorého prídete do kontaktu s úlohami, ktoré dostáva virtuálna asistentka.
Lucia Bruncková
Váš kurz minimálnych zručností pre VA, ma ubezpečil, že toto je práca, ktorú by som chcela robiť. Naučila som sa, že existuje Google disk a začala som ho aj využívať a povedala som o tom aj mojim stredoškolským deťom, ktoré to tiež začali používať pri školských projektoch. Naučila som si na tvorbu dennej alebo týždennej nástenky, vďaka čomu mám trošku menší chaos vo svojich povinnostiach 🙂.
Anna Kviatkovská
Absolvovala som váš kurz Minimum zručností pre VA. Týmto kurzom som si uvedomila, že online prostredie sa od mojej poslednej práce veľmi rozšíril a že ja ovládam málo "online" zručností. Som rada, že som sa zoznámila s plánovačom, timetrackerom, canvou, google svetom, a že som nazrela hlbšie do facebook, instagram a linkedin sveta. Rada by som sa aj v tomto zlepšila.
Lucia Pobiecka
Absolvovala som kurz Minimum zručností pre VA. K tomuto kurzu nemám absolútne žiadne výhrady. Bol perfektne spracovaný, stručné videá, kde som sa nestrácala v súvetiach, ale bolo to jasné a výstižné.
Stanislava Hadžová Skladaná
Kurz sa mi veľmi páčil. Niki aj Gabi sú úžasné školiteľky, veľmi jednoducho a zrozumiteľne vysvetľujú danú problematiku a ich príklady z praxe celú problematiku uľahčujú. Páčilo sa mi, ako je kurz spravený, rozdelený do jednotlivých modulov. Keďže som na RD, tak oceňujem aj kratšie videa, tým pádom som si mohla s kľudom videá pozrieť, keď som mala na ne čas.

Kurz ma obohatil o veľa informácií ohľadne správy sociálnych sieti, naučila som sa pracovať s novými aplikáciami, ktoré som nepoznala a ktoré mi uľahčia prácu v budúcnosti a už aj v súčasnosti.

Rada by som sa vzdelávala v oblasti sociálnych sieti trošku hlbšie, rada by som tam videla zahrnuté napr. vytváranie reklám na sociálnych sieťach. Prioritou je ale pre mňa automatizácia webu a SEO, to ma veľmi baví a zaujíma ma to.

Veľmi oceňujem aj to, že aj napriek tomu, že som si kupovala tréning v inom čase ako sa robil webinár na základy účtovníctva pre VA, tak že mám možnosť si aj toto video nájsť v členskej sekcii a uvedené video si pozrieť. Bolo to pre mňa naozaj prínosné a veľmi sa mi to páčilo, za čo Vám veľmi pekne ďakujem.
Simona Rajčanová
Kurz s Niki bol tiež veľmi príjemný, niečo z povedaného som už poznala, ale veľa nástrojov a informácií boli pre mňa novinky. Obohatilo ma to a som rada, že som, hoci zo skromných úspor, do tohto kurzu investovala. Forma, akou sú kurzy nahraté je mi veľmi blízka a to, že sa k nim viem vracať, je pre mňa nespornou výhodou. Z povedaného v kurze ma asi najviac prekvapil dopyt po VA v oblasti správy sociálnych sietí, čo sa mi zdá aj veľká príležitosť do budúcna, lebo táto forma práce sa mi zdá ako práca hrou, hoci možno v praxi zmením názor.
Paula Marečková
Absolvovala som u vás Kurz virtuálnej asistencie, ktorý mi poskytol základné informácie ohľadne nástrojov potrebných pri práci VA ako pomôcť klientovi s marketingom prostredníctvom sociálnych sietí a taktiež, ako sa zviditeľniť a spolupracovať s klientmi.
Jaroslava Cenker
Kurz Minimum zručností pre virtuálne asistentky som absolvovala. Veľmi sa mi páčil, dal mi stručný prehľad o tom, čo profesia virtuálnej asistentky obnáša, keďže som v podstate o tom nemala žiadnu predstavu. Taktiež mi dal základné informácie o tom, aké nástroje sa pri práci VA využívajú a môžu ju uľahčiť. Dá sa povedať, že nejakých 90 % informácií bolo pre mňa nových, čo je dosť, ale úprimne sa teším, že sa niečo nové naučím.
Ivica Šmelková
Kurz mi ukázal jednoduchú a efektívnu formu online vzdelávania, s dostatočným časom na praktizovanie teoretických vedomostí a získavanie nových zručností už v priebehu kurzu. Samotný kurz je veľmi pekne a prehľadne usporiadaný. Oceňujem informácie o aplikáciách Trello, Toggl a Canva, ktoré som hneď aj začala používať. Rovnako sa mojou nevyhnutnou pomôckou stali poznámky z Keepu. Za mimoriadne užitočné považujem školenie o sociálnych sieťach a SEO, ktoré mi priniesli doteraz nepoznané poučenia.
Martina Orosová
Moja voľba bol kurz pre virtuálne asistentky a na vlastnej koži som si vyskúšala, ako to celé prebieha, od zápisu na kurz, pomoc s administratívou okolo žiadosti o finančnú dotáciu z ÚPSVaR a samotný priebeh kurzu formou úloh, ktorých predlohou sú požiadavky reálnych podnikateľov. Trikrát HURÁ tým, ktorí si svoje vedomosti a skúsenosti nenechávajú len pre seba a rady ich posúvajú ďalej.
Lenka Füleová
Kurz Minimum zručností pre virtuálnu asistenciu bol pre mňa veľmi inšpirujúci. Zoznámila som sa v ňom s takými nástrojmi pre virtuálnu asistenciu, ktoré pôsobili veľmi prakticky. Poznala som ich len veľmi málo, v podstate skoro žiadny z týchto nástrojov. Páčilo sa mi na ňom, ako účinne sa dajú tieto nástroje využívať a prepájať. Lektorky, ktoré ho zostavili, majú v tejto profesii veľa praxe a zároveň dokážu svoje skúsenosti zdielať.
Mária Velická
Na kurz virtuálnej asistentky som sa veľmi tešila, išla som do toho s obavami, no to, že sa chcem naučiť veľa nového bolo silnejšie. Kurz a úžasná Niki Kolesár mi otvoril úplne nové obzory, dostala som pocit, že konečne nevenujem čas len deťom, ale robím niečo aj pre svoje napredovanie. Niki všetko perfektne povysvetlovala, už sa len pustiť do neznámych vôd, skúšať a tvoriť nové veci.
Monika
S termínom virtuálna asistentka som sa stretla prvykrát toto leto a zaujalo ma to. Keďže sa blížil koniec mojej rodičovskej dovolenky, začala som uvažovať nad návratom do práce a či sa do nej vlastne chcem vôbec vrátiť. Počas troch rokov, ktoré som bola doma, som si uvedomila, že ma moja práca prestala napĺňať a že si neviem predstaviť, že by som takto mala stráviť zvyšok svojho života - v práci, do ktorej sa neteším. Keď som sa s kamarátkou o tom rozprávala a uvažovali sme sa, čo by ma tak bavilo, tak jej vravím, že mňa by bavilo robiť sekretárku a najlepšia by pre mňa bola aj práca z domu, aby som vedela skĺbiť svoj pracovný a rodinný život. A vtedy mi ona povedala, o virtuálnej asistencii, že to by mohlo byť niečo pre mňa. (Aj vo vašom bezplatnom teste mi vyšlo, že mám na to predpoklady 🙂)

Potom som túto myšlienku dáko odložila, nastúpila som do práce a pred pár dňami som sa k virtuálnej asistencii opäť dostala. Ale teraz som to už začala brať vážnejšie, pretože by som naozaj chcela zmeniť svoje povolanie. Moja kariérna poradkyňa mi hneď písala, že dokonca by som mohla mať kurz preplatený cez UPSVAR, aj keď som zamestnaná. A to bol taký spúšťač, vďaka ktorému som sa "nakopla" a rozhodla som si prezrieť si vaše bezplatné webináre, prečítať články a prihlásila som sa aj na ten platený webinár, ktorý bude 15.11.2022 a rozhodla som sa absolvovať aj kurz Minimum zručností pre virtuálnu asistenciu.
Jana K
Na kurz virtuálnej asistentky som sa veľmi tešila, išla som do toho s obavami, no to, že sa chcem naučiť veľa nového bolo silnejšie. Kurz a úžasná Niki Kolesár mi otvoril úplne nové obzory, dostala som pocit, že konečne nevenujem čas len deťom, ale robím niečo aj pre svoje napredovanie. Niki všetko perfektne povysvetlovala, už sa len pustiť do neznámych vôd, skúšať a tvoriť nové veci.

Medzi okruhy zručností, na ktoré by som sa chcela v budúcnosti špecializovať patrí: administratíva, komunikácia s klientmi, copywriting, grafika - dizajny (chcela by som skúsiť a naučiť sa), správa sociálnej siete Facebook.
Monika Pažitná
Základný kurz je skvelý. Páči sa mi jeho štruktúra. Videá nie sú zbytočne dlhé a s Niki ste vypichli podstatu, ktorú ma virtuálka ovládať. Aspoň si myslím. Tiež sa mi páči dostupnosť kurzu v zmysle, že sa môžem kedykoľvek vrátiť k téme, ktorú potrebujem. Dúfam, že ÚP schváli moju žiadosť a budem sa môcť zúčastniť aj ďalšieho nadstavbového školenia.
Dana Straková
Videokurz ma prekvapil množstvom nástrojov, o ktorých hovoríte. Niektoré nahrávky si potrebujem vypočuť opakovane. Toggl už mám zapnutý 🙂 Oceňujem moderný formát kurzu.
Kamila Hantuchová
Váš kurz ma informoval o nových, skvelých programoch, ktoré som dovtedy nepoznala. Tiež ma informoval o novom spôsobe práce, ktorý nie je úplne bežný, ale za to veľmi vábivý.
Lilian Jucková
Kurz pre VA hodnotím veľmi pozitívne. Niky má príjemné vystupovanie a tak sa videá dobre pozerali a pôsobili takým "friendly" dojmom.

Pre mňa boli najviac prínosné videá, kde Niky predstavila Google Drive, Toggl či Trello. Čo sa týka Google drive, ten som doteraz využívala výlučne ako úložisko a vďaka videu od Niky som spoznala veľa praktických funkcií. Programy Toggl a Trello som nepoznala a veľmi sa teším, že som ich vďaka kurzu VA spoznala.

Tiež boli pre mňa veľmi zaujímavé videá, kde bolo predstavené ako pracuje VA.
Anna Borgulová
Chcem poďakovať za priateľskú atmosféru počas nášho prvého bloku kurzu pre VA. V mnohom ma to nabilo novou energiou a aj znalosťami. Už teraz sa teším na pokračovanie.
Alžbeta Laučeková
Vďaka kurzu Zručnosti pre virtuálne asistentky som si doplnila chýbajúce informácie, forma kurzu - videá - sa mi páčila a vyhovovala mi, najmä vlastné tempo. Nie všetky nástroje som poznala, takže som rada, že si môžem vyskúšať zopár nových. Najviac prínosný pre mňa bol v rámci kurzu pre VA 3. Modul, kde mi bola zodpovedaná otázka ohľadom cien za služby virtuálnej asistentky a taktiež Komunikačné zručnosti VA z 1. Modulu, nad čím som si už dlhšie lámala hlavu. Avšak v každom videu som si našla niečo užitočné.
Janka Ondrovičová
Po piatich rokoch na materskej dovolenke prišlo obdobie pandémie, ktoré mi výrazne skomplikovalo návrat do pracovného života. Absolvovanie kurzu a tréningu pre virtuálne asistentky bol krokom, ktorý zmenil môj život od základu. Na kurze pre začínajúce VA som sa oboznámila so skvelými nástrojmi potrebnými pre prácu virtuálnej asistentky a súvisiacimi informáciami ohľadom tejto profesie. Nasledoval tréning pre profesionálne VA, na ktorom som mala možnosť vyskúšať si v praxi zručnosti nadobudnuté v kurze. Každé zadanie, ktoré som v rámci tréningu vypracovala ma vďaka následným spätným väzbám posúvalo veľkými krokmi vpred. Po získaní certifikátu som si vybavila živnosť cez projekt “Chyť sa svojej šance” (realizovaný ÚPSVR) so zameraním na virtuálnu asistenciu. Teraz už mám všetko vo svojich rukách a vďaka tejto skvelej skúsenosti môžem aj popri rodičovských povinnostiach robiť to, čo ma baví, napĺňa a zároveň finančne zabezpečí. Ďakujem OZ e-ženy!
Lenka Semethová
Chcem sa veľmi pekne poďakovať Niki a Gabi za výborné vedenie kurzu Virtuálna asistentka, vďaka ich ľudskému prístupu som pochopila všetko, čo bolo obsahom kurzu. Pod vedením Gabi, som absolvovala aj certifikát a vďaka nej som mohla absolvovať aj iné kurzy napríklad: Ako písať texty pre web, 4x4 - pre štart a reštart vášho podnikania. Všetky kurzy boli skvelo vedené a plné hodnotných informácii. Veľmi ma bavilo počúvať konkrétne príklady z praxe, vďaka ktorým som lepšie pochopila témy kurzu. Obohacujúce pre mňa boli aj úlohy, po každom kurze, pretože na základe nich som si mohla vyskúšať teóriu v praxi. Gabi je úžasný lektor s fantastickými skúsenosťami a hlavne človek s veľkým srdcom. Ešte raz veľmi pekne ďakujem
S pozdravom Zuzana Oršulová
VirtualkaOrsulova.ezeny.sk
Ahoj Gabi a Niki. Ďakujem vám, že som sa mohla prihlásiť na kurz pre virtuálne asistentky. Tento kurz VA je iná pecka. Niki je perfektná. Síce som len na začiatku v Google Drive, Niki úplne super všetko zrozumiteľne ukazuje. Verím, že mi to veľa dá. Bonus pre mňa je, že sa môžem k tomu hocikedy vrátiť a opakovane prezerať.
Simona Bachratá
Virtuálna asistentka, e-ženy a podnikanie Kedysi dávno, keď som čakala na príchod druhého syna, som mala rôzne myšlienkové pochody. Určite to poznáte! Čím viac detí, tým viac radostí, ale aj starostí. Často som rozmýšľala, ako to budem zvládať, akú prácu budem stíhať pri dvoch deťoch, čo nové sa mám učiť, aby mi neušla tá parná lokomotíva..... V tom čase som na webe natrafila na stránku e-ženy.sk, na ktorej ma zaujalo prepájanie a podpora žien v podnikaní. Veľmi ma bavilo ich sledovať, ako sa tento projekt posúva ďalej. U mňa doma sa medzitým niečo zmenilo. Narodili sa mi ďalšie dve detičky - dvojičky. Už nebol priestor dumať nad tým, ako to budem stíhať. Proste len ísť ďalej, veď vesmír je takisto stále v pohybe. 🙂 Po rodičovskej "dovolenke" som si našla prácu, síce ako SZČO, ale tiež sa zo mňa znova stala podnikateľka. Človek možno stratí tú istotu pravidelného príjmu, no má možnosť hľadať ďalšie alternatívy, a pritom si veľa zručností osvojiť. Pre mňa to bol určite veľký reset toho, čo už viem, čo by som ešte mohla vedieť, a to všetko dať nejako dokopy. A do toho prišla tá pandémia! Deti sa začali učiť online, v práci - na poradách a seminároch sme tiež online, aj nakupujeme online. Vždy ma zaujímal online marketing a ako ho použiť v praxi, ale nejak som nemala odvahu sa takto prezentovať. No a dozrel vo mne ten správny moment na eženy a virtuálne asistentky! Pracujem home office, všetci sú online, už sa toho až tak nebojím, tak prečo nie? Stretli sme sa cez zoom na bezplatnom webinári o virtuálkach, potom na troch moduloch pre virtuálne asistentky a mňa to naštartovalo. Zrazu som videla aj ďalšie možnosti, ako si upratať v tom čo robím, ale aj ako podporiť biznis niekoho iného, komu rada pomôžem. Stále mám dosť motivácie, priestoru a aj času. Určite sa toho ešte veľa naučím, ale to je tá pridaná hodnota, tie kamienky - diamanty (ako povedala Gabi), ktoré počas tej cesty zbierame. Ďakujem vám dámy! Veľmi si vážim váš čas a duševnú spriaznenosť.
Katarína Harbuláková
Prostredníctvom OZ E-ženy som absolvovala kurz a certifikát pre virtuálne asistentky. Na základe spolupráce s E-ženami som si potvrdila, že teória je dôležitá, ale osobná skúsenosť s okamžitou spätnou väzbou na moju prácu, od fundovanej lektorky Gabi Revickej pre mňa znamená reálny krok vpred. Práve vďaka tomu, že jednotlivé zadania mi boli niekoľkokrát vrátené k oprave, som bola schopná sa posunúť o niečo ďalej a sama seba odprezentovať aj pred inými klientmi. Vďaka tejto skúsenosti som nadobudnuté zručnosti dokázala ihneď aplikovať v práci. Myslím, že práve vďaka tejto spolupráci, som odhodlaná na sebe neustále pracovať a rozvíjať svoj potenciál. Spolupráca s E-ženami mi v prvom rade otvorila nové obzory a ponúkla mnohé prepojenia na potenciálnych klientov. Som vďačná za každé jedno zadanie, ktoré môžem pre OZ E-ženy spraviť, pretože mnohé z nich sú aj netradičné a tým pádom je mi dopriate stále napredovať.
Zuzana Oršulová
Ďakujem pekne za mail, aj za webinár Koľko zarába virtuálna asistentka. Bol pre mňa prínosom v tom, že som si uvedomila, ktorým smerom by som mohla upriamiť svoju aktivitu a ako pripraviť cenníky. Tiež sa mi páčila príjemná a otvorená atmosféra, takźe určite sa teším na ďalšie webináre ohľadom zdokonalenia písania textov na weby a kľúčových slov. Prajem príjemný deň.
Adriana Plassiard
Všetko sa začalo obdobím, keď som sa rozhodla urobiť zmenu v živote a plniť si sny. Hľadala som rôzne príležitosti ako pracovať online a robiť niečo kreatívne, niečo, čo ma bude baviť a napĺňať. Pri prehľadávaní rôznych „web” stránok som narazila na pracovnú pozíciu virtuálnej asistentky. Cítila som, že toto je to, čo hľadám, čo chcem. Vyhľadala som si o tejto pozícii všetky dostupné informácie a ani neviem ako, ocitla som sa na stránke E-žien. Počula som o nich. Vedela som, že existujú a pomáhajú ženám realizovať sa v kariérnom živote. Ale odkiaľ? Zalovila som v pamäti a odrazu som si spomenula. Áno, veď predsa naša známa, Katka Rusňáková (známu pod značkou Onlinetoro.sk) vyhrala pred desiatimi rokmi súťaž Podnikateľka roka a rozbehla si vlastné podnikanie aj vďaka E-ženám. Odtiaľ si ich pamätám. A dokonca som si spomenula, že som prednedávnom videla reprízu známeho večerného programu, kde sa hádalo povolanie virtuálna asistentka. S nadšením som absolvovala kurz virtuálnej asistentky. Po zhliadnutí všetkých troch modulov som ostalo milo prekvapená. Jednoducho, stručne, krásne všetko vysvetlené a názorne ukázané v podaní Niki Kolesár. Jednoducho a polopatisticky vysvetlené SEO a dôležitosť kľúčových slov, názorne ukázané a vysvetlené nástroje potrebné pre výkon tejto práce. Ďakujem. Ďakujem za to, že existuje takéto združenie, ktoré pomáha ženám. Ďakujem, že nám dávate nádej, že nás podporujete a učíte. A svojím spôsobom aj motivujete. Verím, že každá z nás môže byť úspešná, či už v osobnom alebo tom kariérnom živote. A verím, že čoskoro si vďaka vám splním ďalšie sny.
Ivana Urbanová
Pochopila som, čo všetko mám ovládať, aké sú možnosti môjho časového rozvrhnu a čo sa stane, keď nebudem chcieť robiť všetko, ale špecializujem sa!
Ingrid Hlavatá
Milá Gabika, milá Bohunka, dňa 26.11.2016 som absolvovala váš workshop Virtuálne asistentky a umenie delegovať. Nemohla som sa rozhodnúť lepšie. Ďakujem za plnohodnotne strávené dopoludnie v kruhu šikovných a inšpiratívnych žien, ktoré mi pomohlo v presvedčení, že práve touto cestou sa chcem profesionálne vydať. Nakopli ste ma tak, že som už aj urobila prvé kroky k splneniu môjho sna o slobode a verím, že aj vďaka vám mi to tentokrát vyjde. Už sa teším na úlohy, ktoré mi zveríte pri získavaní certifikátu pre Virtuálne asistentky s praxou. Ako bonus dostanem pod stromček od manžela členstvo v E - ženách 🙂
Ivana Kukanová
Na stretnutí, teda na workshope som získala veľa zaujímavých informácií, ktoré určite využijem. Vďaka tomuto workshopu som si usporiadala vedomosti a zručnosti, ktoré ovládam a chcem ponúknuť. Určila som si, ktoré činnosti sú mojou prioritou. Ďakujem za všetky informácie, aj za príjemnú atmosféru a samozrejme aj za občerstvenie. 🙂
Miroslava Dianovská (október 2015)
Na kurze oceňujem, že kapitoly obsahujú prehľadné a ucelené informácie. Zoznámila som sa nástrojmi, ktoré som predtým nepoznala (toggl, trello, chatGPT, …) a spojila som si súvislosti týkajúce sa všetkých aspektov práce VA, čím som ušetrila veľa času a energie
Zuzana Stachová
Veľmi prehľadne a “plnoobsiažne” vyskladaný kurz na veľa rôznych aktuálnych tém. Úprimne som sa dozvedela mnoho nových a praktických informácií. Už len začať 🙂 . Ďakujem.
Magdaléna Vargová
Kurz VA mi priniesol mnoho užitočných informácii ohľadom možností práce v online priestore, nie len pre odborníkov v IT sektore a marketingu. Pomohol mi uvedomiť si, že aj ja možno mám čo ponúknuť a tiež objaviť niečo nové, na čo by som sa v budúcnosti rada zamerala.
Karolína Ponesz
Našla som na FB kurz virtuálnej asistencie a po prezretí webinára zdarma som bola presvedčená, že kurz “Zručnosti pre VA” je niečo pre mňa. Ešte som bola len pri úvodných kapitolách a už som vedela, že som na správnom mieste. Každá informácia bola pre mňa hodnotná a zrozumiteľne podaná, v minulosti som absolvovala podobné vzdelávanie ale pre mňa sa tieto dva kurzy nedajú ani porovnať.
Tatiana Kerekešová
Kurz Zručnosti VA splnil moje očakávania. Odporúčam ho každému, kto sa chce orientovať v tejto online práci a posúvať sa ďalej.
Martina Lopatková
Kurz Zručnosti VA splnil moje očakávania. Odporúčam ho každému, kto sa chce orientovať v tejto online práci a posúvať sa ďalej.
Martina Lopatková