REFERENCIE ku kurzu pre virtuálne asistenky

vo forme príbehu

Som žena tesne pred 40. narodeninami a tesne po rodičovskej dovolenke. Aktuálne 6 dní vedená ako nezamestnaná, i keď bez práce rozhodne nie. Zamestnáva ma moja rodina. Na web virtualneasistentky.eu som sa “pregooglila” pri mapovaní možností po životnej zmene. Popri rodičovskej som síce pracovala ako asistentka, ale ako osobná asistentka pre pani s ťažkým zdravotným postihnutím. Napokon mi vlastné zdravie nedovolilo v tejto práci už pokračovať. Otváram jednu
z ďaľśích kapitol v mojom živote. Možno ako virtuálna asistentka.

Kurz pre VA mi ukázal, čo ešte neviem a čo už neviem. Tiež mi priniesol sebapoznanie, že sociálne siete mne ako introvertovi stále neučarovali. Nápodobne tabuľky. Zaujalo ma SEO. Som empatická a starostlivá a teda inklinujem k podpore a starostlivosti o zákazníka. Pre overenie zaujatia som si
na Google Digital Garage prešla kurz: “Umožni zákazníkom nájsť tvoju firmu na internete.” Práca so slovami a textom ma bavila aj počas štúdia na vysokej škole. V oblasti marketingovej komunikácie (môj študijný odbor) som však dáku relevantnú prax nenadobudla. Tiež si viem predstaviť asistovať pre dáky projekt, myšlienku, v ktorú verím, je mi blízka. Teraz si “fičím” na Autoimunitnom protokole a celkovo na myšlienke stravy pre podporu zdravia.

Aktuálne mám pre seba vyhradených 15 hodín týždenne. Teším sa, akú novú skúsenosť mi táto cesta prinesie 🙂

Veronika Tarhovická

Raz som bola na webinári, na ktorom hovorili, že, ak chceme byť v podnikaní úspešní, mali by sme byť vytrvalí a konzistentní. Dostať sa do povedomia okolia, aby o nás začali hovoriť ,,Aha, to je tá, čo robí…”. Aj keď v danej chvíli ľudia naše služby alebo tovar nepotrebujú, môže sa stať že sa okolnosti zmenia a v budúcnosti začnú byť naše služby alebo produkty vyhľadávané. Lebo si spomenú…. Priznám sa, že vtedy som tomu vôbec nerozumela, vnímala som to hlavne z pozície klienta a zdalo sa mi to len ako nacvičená fráza. No, ale zmenila sa mi situácia…

O E-ženách už viem veľmi dlho. Neviem, ako dlho, ale mám pocit, že ich newslettre odoberám už od začiatku ich existencie. Veľakrát som sa chcela zúčastniť Raňajok s E-ženami, ktoré usporadúvali pre začínajúce podnikateľky, teraz sa tieto stretnutia volajú Biznis Brunch, ale stále som sa nevedela odhodlať. Bála som sa, že nebudem mať čo povedať.

Veľmi som chcela začať podnikať. Mať niečo vlastné, čomu budem môcť venovať svoj čas a energiu. Problém bol, že som nevedela čo. Stále som mala pocit, že trh je preplnený a nasýtený. V skutočnosti som mala len strach. Bolo pohodlnejšie zotrvávať v istote zamestnania.

Ale späť k podstate.

Zmenila sa mi situácia! Zostala som na materskej dovolenke. Na veľmi dlhej materskej dovolenke a naozaj som cítila, že sa potrebujem realizovať aj v inej oblasti, ako len staranie sa o domácnosť a deti. Potrebovala som si zamestnať hlavu inými činnosťami, ktoré by dávali zmysel a zároveň by som dokázala pomôcť rodinnému rozpočtu. Nemala som veľké očakávania, ale zistila som, že nájsť si prácu na materskej dovolenke, je celkom, nechcem použiť slovo nemožné, nemám ho rada, ale je to minimálne “makačka”. Hlavne, keď nemáte nikoho, kto by sa vám v čase vašej neprítomnosti postaral o deti. Lebo aj keď staršie už chodí do škôlky, vlastne do nej viac nechodí ako chodí. Určite to poznáte. Vtedy som si spomenula a začala som googliť. Akosi dlho som nedostala newsletter, alebo som im len nevenovala pozornosť? Čo majú E-ženy nové? Vesmír zaúradoval a prišiel mi email o kurzoch pre virtuálne asistentky. Spočiatku som váhala a dlho rozmýšľala. Prešľapov a chybných investícií som už mala na krku celkom dosť a nechcela som opäť stúpiť vedľa. Nakoniec som sa rozhodla, pretože som cítila, že tentokrát to bude iné.

Najprv som absolvovala kurz pre virtuálne asistentky a potom aj tréning pre profi VA, aby som si bola istá, že zvládnem prácu s klientom a hlavne, aby som si overila, ako taká spolupráca funguje. Tréning bol náročný, Gabi vie naozaj dať zabrať, ale aj podporiť. Niektoré úlohy som chcela vzdať už na začiatku. Je to celkom irónia osudu, lebo teraz sú tie úlohy, ktoré som pôvodne chcela hneď odmietnuť, mojou hlavnou náplňou práce. Preto som vďačná, že mi nedovolila vzdať sa a podporila ma, keď som to najviac potrebovala.

Ak sa snažíme zo seba dostať maximum a hlavne pri malých deťoch, dokáže to byť veľmi vyčerpávajúce a na sebavedomí nám to nepridá. Keď na sebe dokážeme zamakať a byť vytrvalí a konzistentní, tak to naozaj ide. Keď robíme malé krôčiky pravidelne, pomaličky sa zlepšujeme a dostávame do vytúženého cieľa. Nájdeme si systém, dokážeme si usporiadať a naplánovať deň tak, aby sme všetky povinnosti zvládli s úsmevom a nadhľadom. Hlavne, keď nám práca robí radosť a napĺňa nás, vtedy sa vieme prekonať, aj keď sme už veľmi unavené. Dôležité je nevzdať sa a pokračovať ďalej, lebo vždy to má zmysel. Dostala som sa do tímu virtuálnych asistentiek E-žien a som vďačná za príležitosť na sebe každý deň pracovať, za podpory úžasných ľudí, ktorými som obklopená.

ĎAKUJEM!

Chorvatovičová Michaela – virtualneasistentky
Michaela Chorvatovičová
Deň virtuálnej asistentky – ako pracujem s radosťou

Počas materskej dovolenky sme s mojím malým chlapčekom spávali takmer každý deň do ôsmej. Vedela som dávno, že toto obdobie raz skončí. Aj keď som mala trochu obavy, vstávanie pred siedmou sme zvládli na výbornú.

Po raňajkách a rannej hygiene si to zamierime do škôlky, ktorá našťastie nie je od nášho domova ďaleko a tak sa už pred ôsmou môžem pustiť do práce. Prípravu grafických dizajnov v Canve si dávam ako zahrievacie kolo. Je to pre mňa skôr relax. Následne si skontrolujem maily a iné komunikačné kanály a ak nie je nič, na čo by bolo treba odpovedať okamžite, prechádzam do časti „Teraz sa poriadne sústreď." Práca so SEO a reklamami si vyžaduje maximálne sústredenie, ale o to mám vždy väčšiu radosť z vykonanej práce.

Nasleduje najmenej záživná časť dňa – varenie. Našťastie nemusím ísť pri tejto činnosti podľa nejakých návodov a tiež je dobre, že za to nie som platená, pretože za nadčasy by som veru príplatky nedostala. Moja kuchyňa je síce zdravá, ale aj rýchla.

Posledná kontrola mailov a môžem ísť do škôlky a na ihrisko. Tam ma čaká ďalšie varenie – príprava koláčikov z piesku. To už je príjemnejšia činnosť a som vďačná za to, že jej môžem s mojím malým synom venovať čas takmer každý deň.

Večer je u nás rovnaký ako vo väčšine domácností. Večera, kúpeľ, nachystať pár vecí a relax. Naposledy pozriem maily, aby som mala lepší prehľad, čo ma čaká nasledujúci deň, ale do ničoho veľkého sa už nepúšťam.

Zaujalo vás, o čom som písala? Chceli by ste, aby aj vás vaša práca bavila? Zaťažuje  vás, že musíte dochádzať do zamestnania namiesto toho, aby ste svoj čas trávili s rodinou? 

Mala som to presne tak isto, pokiaľ som neobjavila kurz pre virtuálne asistentky. Dozvedela som sa, ako si zjednodušiť život, skamarátila som sa s príjemnými lektorkami, ktoré mi ukázali, ako virtuálka pracuje a ochotne poradili vždy, keď som to potrebovala. Som vďačná za túto prácu a za to, že som pochopila, že peniaze sa dajú zarábať aj jednoduchšie, no hlavne v čase, ktorý vyhovuje prioritne mne. 

Samozrejme, každá realita má viac farieb, ale z tejto mojej, aktuálnej, mám radosť.

Posledná úloha, ktorá mi zostáva je, zaspať s dobrým pocitom. To mi ide!

Dobrú noc.

Alena Vavríková - virtuálna asistentka
Alena Vavríková

Už počas materskej dovolenky som premýšľala, čomu sa budem venovať, keď z môjho malého dievčatka bude veľkáčka a pôjde do škôlky. Potom som premýšľanie na tri roky odložila, pretože som zistila, že naša veľkáčka bude aj sestrička. Pred polrokom som oprášila svoje myšlienky: ,,Aké bolo vlastne moje smerovanie?” Nech som sa otočila ktorýmkoľvek smerom, nenašla som úsmev, ústretovosť, ochotu, ľudskosť… Mala som pocit, že je všetko preč, že som posledná pozitívna osoba (áno, toto pomenovanie tiež stratilo váhu, ktorú malo pred pandémiou) na svete. 

V hlave som mala chaos. Čo budem teraz robiť? Kde nájdem ľudí ako som ja? Existujú vôbec ešte? Začal sa vo mne miešať šialený koktejl emócií. 

Môj vnútorný mixér zastavila osoba, ktorú som nevidela a nepočula hádam aj desať rokov. ,,Ahoj moja, ako sa máš?” ozvalo sa na druhej strane. Onemela som. Hlas som samozrejme spoznala, ale ten jemný, ľahký ba priam šťastný tón v hlase mi vyrazil dych. ,,Konečne ma našli”, pomyslela som si. Rozhovorov s mojou priateľkou som mala niekoľko a práve vďaka nej som sa dostala k informáciám o virtuálnych asistentkách. Zaujímavý projekt, najlepší s akým som sa za posledné roky stretla. Neváhala som a prihlásila som sa na bezplatný webinár pre virtuálne asistentky.

Viem, že to znie ako PR, ale takto to mám. Hneď som vedela, že to je to pravé orechové, čo teraz potrebujem. Dostať sa späť do reality (i keď je pre mňa realita dnes veľmi relatívny pojem). 

Ženy moje, ja som sa vám tam naučila vecí! A keby len naučila. Zistila som, že nie som posledná na svete. Tu je časť ,,tých” ľudí (zámerne píšem časť), ktorí si pomáhajú, podporujú sa a vzájomne sa inšpirujú. Na mojej vzdelávacej ceste si ma privolala aj druhá časť ,,tých” ľudí, s ktorými som rozhodnutá pracovať. A tak sa moje vzdelávanie rozšírilo o ďalší sektor. Všetko do seba začalo zapadať a začala som pociťovať, že som presne tam, kde mám byť. 

Len keby toho času bolo viac, keby tej únavy bolo menej..

Len keby ten môj muž nepracoval tak dlho…

Len keby neboli deti choré a keby neboli tie nekonečné karantény. 

Vidím ako matky a manželky prikyvujú hlavami a s jemným náznakom úsmevu súhlasia. 

Po kurze pre VA som začala absolvovať Tréning pre profi VA s Gabi. Zadanie som dostala veľmi zaujímavé, pre mňa nepoznané. Aby som ho splnila na milión percent (lebo si samozrejme so všetkou skromnosťou myslím, že nie som žiadne B-čko), naštudovala som si nejaké materiály navyše, aby som sa lepšie vžila do témy. 

Čo myslíte, podarilo sa mi to? ezeny.eu/vibracne-esencie-araretama-strach-a-emocne-odblokovanie/ 

Vyhradila som si čas, kedy mali byť moje dievčatá v škôlke, aby som sa mohla naplno venovať tréningu. Moje plány sa mi zrútili jedinou sms správou. Žiadna škôlka, deti zostali v karanténe. Výborne! Trénujte, plňte si úlohy, keď máte doma deti plné energie, raz hladné, druhý raz smädné, potom unudené. Tak som tréning odložila na neskôr. 

Večer, keď už deti spali a doma bolo ticho, pustila som sa do trénovania. Hľadala som kľúčové slová a vhodné slovné spojenia, ale neprichádzali. Skúsila som začať obrázkami, ale nenašla som to, čo som hľadala. Tak som tréning opäť odložila. Na druhý deň sa opakovalo to isté. Na tretí deň sa už ozývala Gabi s otázkou, ako sa mi darí. Nedarilo. No nie preto, že by som nechcela. Nevládala som. Rodina ma síce podporovala, vnímala moje nadšenie, ale tiež som dostala otázku: ,,Čo tam môžeš toľko ťukať, však niečo napíš a hotovo.” 

Aj vy si myslíte, že je to také jednoduché? Ja si to už vôbec nemyslím. Pochopila som, že robiť pre Gabi a naplniť jej nároky, môže byť tiež náročné, ale na druhej strane som si povedala, že je to výborná šanca, skúsiť si, čo také môžu podnikatelia od virtuálnej asistentky vyžadovať. Zrazu sa ma zmocnili obavy, či som si toho nenaložila na svoje plecia priveľa.
Ako si Gabi vie načasovať online stretnutie presne vtedy, keď to potrebujete, pokojom jej vlastným a s úsmevom na perách povzbudiť, je neuveriteľné, no veľmi mi to pomohlo. 

Ak niektorá práve prechádzate tréningom, alebo len budete trénovať pamätajte, že ak si v niečom nie ste istá, pýtajte sa. Ušetríte si tým veľa času. Naučila som sa, že žiadna otázka nie je zlá otázka. Nikdy mi ani len nenapadlo hnevať sa, keď mi Gabi upravila text, zmenila slovosled, ani vtedy, keď vyškrtne celú kapitolu. Prišla som, aby som sa naučila a verte mi, učíme sa od najlepších. Nakoniec som úspešne zvládla tréning, školenia v inom sektore, deti aj domácnosť. A tak, ako mi bola dopriata podpora, inšpirácia, nový pohľad na svet, objavenie nových pracovných možností, stretnutie výnimočných a úspešných podnikateľov, spoznanie nových dimenzií, som pripravená tento ,,vklad” vrátiť. Na začiatku môjho príbehu som bola stratená a vďaka virtuálkam, E-ženám, Gabi a Niki som sa našla.  

Eva Fuxová

 

6 zaujímavostí o kurze, ktoré sa inde nedozviete 

Rozmýšľate, či absolvujete Kurz Virtuálna asistentka? Chcete vedieť, čo sa dozviete? Neviete sa rozhodnúť? Možno vám pomôže práve 6 zaujímavostí, ktoré samotný kurz prináša.

Vychádza zo skúseností

Kurz Virtuálna asistentka vedú dve skvelé ženy oplývajúce energiou a tvorivosťou. Kurzom vás prevedú hlavne prakticky. Zdieľajú svoje bohaté skúsenosti z vlastného podnikania a práce virtuálnej asistentky, a vedia vám zodpovedať mnohé otázky alebo vás nasmerujú na iné ženy podnikateľky, ktoré vám poradia.

Ovládnete spolu dobu digitálnu

Virtuálne asistentky sú jednoznačne „digitálne ženy". Kurz vás prevedie mnohými „vychytávkami", uľahčujúcimi virtuálnu prácu. Niektoré vám budú známe, iné vás milo prekvapia a určite sa vďaka E-ženám vždy dozviete o najnovších a obľúbených sociálnych sieťach a aplikáciách.

Odhaľuje návody, ako na sebe pracovať a vybudovať si osobnú značku

Kurz Virtuálnej asistentky nie je iba o mnohých zručnostiach, ktoré získate, ale hlavne o vás. Pomôže vám odomknúť váš potenciál, začať komplexne rozmýšľať o možnostiach smerovania virtuálnej asistentky. Ide o vstupné nakopnutie k budovaniu „osobnej značky".

Získate pocit voľnosti

Vďaka kurzu sa stanete „paňou svojho času" a budete si vedieť lepšie zorganizovať prácu. Dokážete si ju správne a efektívne zaznamenávať z hľadiska času a dozviete sa, ako finančne adekvátne vašu prácu ohodnotiť.

Môže vám otvoriť cestu k „ženským témam"

Práve v čase epidémie bolo absolvovanie kurzu príjemným spestrením. Popri plánovanom obsahu, sme si často prešli aj mnohé veci, ktoré my ženy neustále riešime (rodina, deti, varenie, ...) a ako je ich dobré zladiť s prácou virtuálnej asistentky.

Budete bližšie k splneniu si snov a otvoria sa vám nové možnosti

Organizátorky vedia vytvoriť ozaj čarovnú atmosféru, ktorá umožňuje príjemnú komunikáciu a tak sa z kurzu „odpájate" s dobrou náladou. Ak sabudete cítiť podobne ako ja, možno sa tiež rozhodnete stať sa členkou združenia E-ženy a v rámci mnohých ďalších ponúkaných kurzov/stretnutí zameraných na rozvoj vášho podnikania, sa môžete dobre naladiť minimálne raz mesačne a spoznať skvelé ženy.

Môj príbeh

Poznáte ten pocit, keď máte na nástenke kopec vecí, ktoré by ste chceli spraviť, ale stále nie je na nich čas a hľadáte si sami pred sebou výhovorky? Presne takto u mňa visel kurz Virtuálna asistentka asi 4 roky. Okolnosti pandémie ma konečne nakopli a kurz som absolvovala. Počas mojej súčasnej práce sme od marca skoro stále v režime „home office" a pochopila som, že konečne utíchli moje problémy s trávením, stíham starostlivosť o domácnosť, dokončila som všetky zanedbané veci, môžem ísť na prechádzku podľa potreby tela a „hluchý čas" v práci môžem využiť aj užitočnejšie. Podotýkam, že práce sme mali oveľa viac ako bežne, lebo sme museli prejsť z „offline" kancelárie a prezenčných školení za krátky čas na absolútne „online" fungovanie. To bol taký impulz, že asi je čas absolvovať kurz a skúsiť sa postaviť na vlastné nohy, čo mi práve práca virtuálnej asistentky môže časom umožniť. V súčasnosti pracujem v oblasti ďalšieho vzdelávania dospelých a v minulosti som pár rokov pracovala s deťmi zo znevýhodneného prostredia. Mojím snom bolo vždy založiť malé vzdelávacie komunitné centrum, kde by som ľuďom vytvorila priestor pre ich potreby a zabezpečila im vyhovujúce služby. Mojou ďalšou nesplnenou túžbou je napísať knihu, ktorá pomôže ľuďom.. Myslím, že práve informácie z kurzu pre "virtuálky" a možnosť stať sa členkou združenia E-ženy, mi otvára mnoho možností ako sa odhodlať a posúvať sa bližšie k ich splneniu.

Vladimíra Lauko Jacková

 

Čo som sa na kurze Virtuálna asistentka naučila 

Nápad stať sa virtuálnou asistentkou vo mne skrsol pred dvoma rokmi. Nebolo to len tak z ničoho nič. Mám viac ako 30 ročnú prax na rôznych pozíciách, hlavne však na pozícii asistentky. Kombinácia rôznorodých činností ma v profesionálnej oblasti posilnila a so stúpajúcim vekom vo mne rástlo presvedčenie, že ešte stále mám šancu skúsiť stáť na vlastných nohách a zarobiť si na chlebík bez podpory zamestnávateľa. Samozrejme, dôvodom bolo i to, že som si chcela splniť svoj vlastný sen a nie sen niekoho iného.

Pri cielenom vyhľadávaní na internete som začiatkom roku 2019 natrafila na jednu americkú stránku popisujúcu prácu virtuálnej asistentky. Vďaka Bohu za to, že ma otec podporoval v štúdiu jazykov, a tak články písané v anglickom jazyku pre mňa neboli prekážkou. Dozvedela som sa veľa zaujímavých informácií a kolieska sa začali točiť. Zistila som, že k tejto činnosti nepotrebujem veľa. Stačí počítač, telefón, internet, tlačiareň a chuť do práce. A kontakty! Urobila som si prieskum, oslovila priateľov, známych a bývalých kolegov. Začala som cítiť obrovský príval pozitívnej energie, bola som plná úžasných pocitov a presvedčenia, že to zvládnem (čo na tom, že mám 49 rokov). Moje vibrácie rozvírili udalosti a pár dní na to sa mi ozval známy, či mu nechcem rozbehnúť zahraničný obchod. Uau! K tomu sa mi ozval bývalý kolega, že jeho kamarátka potrebuje asistentku na pár hodín. Keďže som sa po večeroch venovala i prekladom do anglického jazyka, kombinácia mojich služieb začala nadobúdať jasnejšie kontúry. V máji 2019 som dala výpoveď.

Potom začala obrovská premena. Pracujem z domu, nikto ma neriadi, nemám si s kým vypiť kávu, pretože som samozrejme prišla i o kolegov. V hlave sa mi vírili myšlienky typu „Čo ak nezarobíš dosť, aby si mala na odvody?", „Čo ak sa ti nebude dariť?", „Čo ak to nezvládneš?", atď. Nočná mora! Ale človek si zvykne na všetko. Pomaly, postupne to všetko začalo dávať zmysel. Zistila som, že nepotrebujem toľko dovolenky, pretože si voľno môžem urobiť kedykoľvek. Zistila som, že ak nepracujem, tak nič nezarobím. Prestala som mať žalúdočné problémy, pretože som sa začala stravovať pravidelne a hlavne – doma. Stále si zvykám na tento môj nový pracovný život, ale už je to lepšie. Ak ste 30 rokov zvyknutý na vzorec „musíš sa dobre učiť, aby si dostal dobrú prácu, aby si zarobil veľa peňazí a mal istotu", tak začiatky môžu byť naozaj ťažké. Čo je dôležité, nesmiete zaspať na vavrínoch. Je dôležité neustále napredovať, vzdelávať sa. Keď už som pri tom vzdelávaní, opäť ma kohosi neviditeľná ruka priviedla na stránku www.ezeny.sk. Z obrazovky na mňa „vyskočila" informácia o webinári „Virtuálne asistentky". Uvedomila som si, že môj sen (nie sen niekoho iného) sa pomaly zhmotňuje. Poslala som prihlášku, zaplatila som, a v januári 2020 začal webinár, ktorý viedli dve E-ženy Gabi a Niki.
Webinár bol rozdelený na 3 moduly.

V module 1 sme sa dozvedeli o rôznych nástrojoch, ktoré môžu virtuálnej asistentke pomôcť pri jej práci, ako je Google Drive, kde môžete využiť kalendár, vytvárať prezentácie, zdieľať rôzne dokumenty a ako zdieľaná osoba ich upravovať a dopĺňať. Dokonca sme si vyskúšali i videohovor cez Hangouts. Keďže tento nástroj som už poznala, nebolo pre mňa ťažké zoznámiť sa s ním detailnejšie.
Ďalšou možnosťou, ako si usporiadať jednotlivé aktivity a sledovať ich stav, bol nástroj Trello, kde sme si mohli vytvoriť viacero násteniek pre rôznych klientov. Veľmi prehľadné a zrozumiteľné znázornenie vašich činností. Už ste o ňom počuli?
Veľkým pomocníkom pre virtuálne asistentky, ale samozrejme nielen pre ne, sú tzv. sledovače časov, napr. Toggl, kde si môžete sledovať svoje projekty a činnosti. Výsledkom sú reporty s prehľadom odpracovaného času pre konkrétneho klienta. Osobne som ho síce nevyskúšala, ale stiahla som si bezplatný časovač PrimaERP. Ale ako začať? Ako si zaznamenať čas? A kam si zapísať názov firmy alebo meno klienta? Aj takéto otázky sa vám vynárajú pri prvom stretnutí s týmto nástrojom. Avšak postupne sa s ním spriatelíte, pretože je naozaj jednoduchý.
Čo ma ale očarilo, bol grafický dizajnový portál Canva. Môžu sa v ňom tvoriť letáky, pozvánky, vizitky, logá, príspevky na fcb či iné sociálne siete, prezentácie a mnoho ďalších úžasných vecí. Využívam ho na príspevky na fcb či tvorbu letákov. Vytvorila som si v ňom i logo. Prácu s Canvou milujem. Je to jednoduchý, intuitívny nástroj – keď sa v ňom naučíte robiť, už vás nepustí.

Modul 2 bol pre mňa náročnejší, nakoľko reklamu na Facebook či Instagram som netvorila. Myslím tým, cielenú reklamu. Avšak E-ženy nám túto problematiku veľmi šikovne vysvetlili. Samozrejme bez „domácej úlohy" by sme si to neutvrdili, takže sme si to mohli vyskúšať. Čo myslíte, ako si vytvoríte publikum? Alebo kto je persona? Alebo aký je rozdiel medzi vytvorením príspevku a propagovaním príspevku? Platí sa zaň? Ako? Pri každej „novote" vznikajú otázky. Správny školiteľ vám ich aj zodpovie. Ako Gabi a Niki.

Modul 3? Tak ten bol zameraný na Google Analytics a Google Ads. Pre mňa „španielska dedina." Keby ste sa tomu chceli venovať do hĺbky, určite by ste to zvládli. Ale cieľom bolo hlavne zoznámiť nás s týmito funkciami, aby sme vedeli, čo je možné s nimi dosiahnuť. Ako nám naznačuje výraz „analytics", ide o analýzu návštevnosti webovej stránky, z akých adries, čo presne návštevníka zaujímalo, aká podstránka, aká informácia, kľúčové slovo, atď. Google Ads („ads" po slovensky reklama) slúži na platenú reklamu. Ako to funguje? Tak na to je potrebné úplne iné školenie☺ V každom prípade je úžasné, že E-ženy pomáhajú ženám. Tento webinár je toho príkladom. Okrem základných informácií o fungovaní virtuálnej asistentky sa dozviete mnohé o tom, ako si udržať pozornosť vašich klientov, ako k nim pristupovať, či získať si nových klientov. Výsledkom môže byť certifikát, ktorý potvrdzuje vašu profesionalitu.

Anikó Lešová