Jedným zo spôsobov, ako si virtuálne asistentky a asistenti hľadajú nových klientov, je účasť na miestach, kde sa ich potenciálny klient pohybuje. Teda napríklad aj v podnikateľských skupinách na Facebooku. A práve na tomto mieste sa objavujú inzeráty typu: „Máte tip na niekoho, kto by mi mohol spravovať sociálne siete, tvoriť vizuály a editovať veci na webe?“
Pod takýmito príspevkami sa objavujú komentáre ako „poprosím viac info“. Úprimne, mne pri tom oči krvácajú.
Totiž, často sa mi stáva, že nejaké reels o práci VA je virálne a potenciálny záujemca o prácu VA zareaguje „poprosím viac info“. Mne vtedy hlavou OKAMŽITE prejde – Ak tento človek nevynaloží úsilie ako:
…ale pasívne čaká, kým ja iniciujem kontakt a na zlatom podnose prinesiem všetky informácie o práci VA, aký by bol tento človek v roli VA? 🤭
Aká by teda mohla byť reakcia na typ príspevku vyššie, teda „Máte tip na niekoho, kto…?“.
Treba vystúpiť z radu, proaktívne poukázať na seba a svoje kvality aj v zdanlivo nepodnetnej situácii.
1. Pozrite si profil osoby, kt. príspevok zverejnila (možno bude mať v profile uvedenú svoju firmu, kam VA hľadá, tiež možno zverejňuje na profile obsah, s kt. rezonujem alebo naopak sa mi prieči a rovno viem, že tudy cesta nevede).
Ešte pred podaním prihlášky na prominentné vysoké školy nás upozorňovali, aby sme si sakra dali pozor na obsah, kt. na sieťach zverejňujeme, pretože to o nás veľa vypovedá. Takže toto doporúčanie je aj pre VA – sociálne siete využite pre svoju formálnu prezentáciu, veď s priateľmi sa v skutočnosti stretávame a spájame inde…
2. Napíšte potenciálnu klientovi správu, kde sa predstavíte, uvediete svoju pozíciu, prac. oblasť/služby, kt. poskytujete a svoju voľnú časovú kapacitu.
3. Po takomto profi predstavení je na mieste položiť otázky:
Na mňa by určite takáto reakcia na môj dopyt zapôsobila okamžite.