Na tomto mieste sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o spolupráci

s virtuálnou asistentkou

Poznáte to.

Nájdete oblasť svojej realizácie, baví a napĺňa vás vaše podnikanie, až nastane zlom, kedy sa to sype z každej strany, firma by mohla rásť, ale deň je proste krátky. Okolo podnikania je zrazu mnoho administratívy, ktorá vás zahlcuje a už dávno ju mohol robiť niekto iný.

Ale kto??? 

Napríklad virtuálne asistentky. Jedna, dve alebo celý tím.

Poznáme to veľmi dobre z našich aj vašich skúseností, pretože ak ostáva celá operatíva na ramenách podnikateľa, Tvorcu, tak má často chuť odovzdať živnostenský list alebo zlikvidovať firmu. My si už prácu bez virtuáliek nevieme (a hlavne už ani nechceme) predstaviť.

Keď vediete firmu a potrebujete viac času na práce, vďaka ktorým firma zarába, prichádza fáza, kedy je delegovanie nevyhnutnosťou. Virtuálne asistentky nemusíte zamestnávať. Ak sa vám spolupráca s virtuálnymi asistentkami osvedčí, môžu pre vás pracovať aj ako podnikateľky na základe vlastnej živnosti. Zaujíma vás, ako si nájsť asistentku, ktorá vás odbremení od administratívy a ako s ňou začať spolupracovať? 

Zaujíma vás, ako spolupracovať s virtuálnou asistentkou?

Keď vediete firmu a potrebujete viac času na práce, vďaka ktorým firma zarába, prichádza fáza,

kedy je delegovanie nevyhnutnosťou.

 • Kto je virtuálna asistentka?
 • Ako si virtuálku nájsť?
 • Ako s ňou začať spolupracovať?
 • Koľko platiť za prácu virtuálnej asistentky?
  Môže si to malý podnikateľ dovoliť?
 • Čo všetko môže pre podnikateľa robiť virtuálna asistentka?
 • Ako virtuálku zaučiť do prác, ktoré sa javia také špecifické?

,,Virtuálne asistentky sú dlhé roky súčasťou môjho tímu a podnikanie bez nich si neviem predstaviť," hovorí lektorka kurzu, Gabi Revická.

,,E-ženy sú prvou organizáciou, ktorá vedie na Slovensku vzdelávacie aktivity podporujúce virtuálne asistentky.”     

Vďaka delegovaniu úloh môžete získať viac času aj energie na to, čo je pre zdravé fungovanie firiem nevyhnutné a nedelegovateľné.  Podnikatelia potrebujú čas najmä na činnosti, pre ktoré ich menšie firmy naozaj potrebujú:  

Predaj - obchod

Stratégia podnikania

Komunikácia - marketing

 Kto je virtuálna asistentka alebo virtuálny asistent?

Virtuálna asistentka je podnikateľka, ktorej zámerom je odbremeniť online podnikateľa od práce, ktorú za neho môže vykonať. Vďaka tomu, že podnikateľovi vyčistí stôl od práce, vytvorí mu priestor, aby sa mohol venovať tým aktivitám, ktoré mu prinášajú zisk a môže svoje podnikanie rozvíjať. Prečo? Pretože sa nejednému podnikateľovi stane, že sa zacyklí v operatíve, ktorú už DÁVNO mohol riešiť niekto iný... a zbaviť sa nutkania odovzdať živnostenský list či zlikvidovať firmu.

 

Delegovanie práce

alebo
    čo pre vás môže urobiť virtuálna asistentka

Predstavte si podnikateľa Jakuba, ktorý sa rozhodol, že bude mať obchod s knihami. Spočiatku chcel iba napísať knihu, neskôr, keď sa naučil, ako knihu vydať, tak začal vydávať nielen svoje knihy, ale aj knihy iných spisovateľov. No rozbehol sa tak, že začal knihy aj predávať. Aby jeho obchod s knihami prosperoval, bolo potrebné, aby fungovala celá škála činností. Od tvorby obchodu alebo e-shopu a normálneho prevádzkovania, distribúcie cez knižných distribútorov až po účtovníčku, reklamu, stratégie, predaj, administrátora web stránky, niekoho, kto preberá poštu a knižný tovar prijíma aj odosiela…

No, hotová pohroma, ak by hrozilo, že sa náš podnikateľ nespamätá a nezačne si čím skôr tvoriť  tím. Virtuálne asistentky by boli skvelým riešením, ale Jakub spočiatku tvrdil, že na virtuálnu asistentku nemá ešte peniaze. Zbytočne sme mu hovorili, že na ňu vôbec nepotrebuje vysoký rozpočet...

Jakub je zatiaľ slobodný a rád by si našiel ženu, ale prišiel na to, že keby ju aj mal, nemal by na ňu vlastne čas. Keď už mal pocit, že svoje podnikanie nezvláda,  absolvoval kurz Umenie delegovať a hneď po ňom zrealizoval kroky, ktoré priniesli želanú zmenu. Postupne pustil všetky činnosti, ktoré ho zaťažovali nie iba časovo, ale aj energeticky. Konečne sa začal sústreďovať na podnikanie tak, ako si ho predstavoval na začiatku svojho start-upu.

Takmer  vyhorel, kým pochopil, že sa ako podnikateľ potrebuje venovať stratégii podnikania, komunikácii a marketingu a obchodu. Keby naďalej balil knižky a chodil na poštu, síce by ušetril, ale ak by to tak trvalo pridlho, mohlo by sa stať, že by firma skrachovala skôr, ako by sa rozbehla, pretože uprednostnil malé nevyhnutné činnosti pred dôležitými veľkými a nepochopil včas, ako veľmi je nutné, aby sa venoval obchodu. Aby usmerňoval marketing, atď. 

Aby vedel, kam  pláva jeho loď, ktorej má udávať smer. 

Áno, je pravda, že keď si založíte firmu a ste na začiatku podnikania

 • je výborné, keď si v nej prejdete všetky činnosti a dokonale ovládate chod svojej firmy
 • je pochopiteľné, že si mnohé činnosti nemôžete dovoliť ihneď delegovať
 • je prirodzené, že ste opatrní, aby ste neprešvihli svoj rozpočet

Mylný mýtus o jednom zamestnancovi, ktorý ovláda všetko

Mnoho podnikateľov si myslí, že 1 človek, ktorého zamestná, musí robiť všetko. Ale to tak vôbec nemusí byť. Niekedy je výhodnejšie mať 3 šikovné virtuálne asistentky, pričom sa každá špecializuje na iný typ činnosti a každá môže pracovať na živnosť, ako jedného zamestnanca, od ktorého sa očakáva, že je talentovaný na všetko. 

Ale nie je v poriadku, ak v rámci vášho podnikania:

 • dlhodobo robíte činnosti, ktoré by mal robiť váš asistent
 • ak nemáte čas na realizovanie obchodu
 • ak beháte na poštu, vystavujete faktúry, nahadzujete fotky do e-shopu, ale nekomunikujete so zákazníkmi
 • nepripravujete novinky, nový tovar, nové služby
 • ak ste zabudli, prečo ste začali podnikať

Dôležité pravidlo podnikania!

Podnikateľ, ktorý firmu založil, vymyslel a vedie, je nositeľ myšlienky - zámeru podnikania. Ak má dilemy, sú prirodzené. Každý podnikateľ je zaťažený veľkým množstvom rozhodnutí a potrebuje ich často s niekym riešiť. Ak nevládzete, nemusíte hneď firmu zatvárať alebo hľadať spoločníka. To je veľmi častá chyba podnikateľov.  

 

Často vám pri riešení pomôže:

kouč alebo mentor pre vaše podnikanie,

pretože vnesie objektívny vhľad

virtuálna asistentka

hoci na pár hodín denne

podporný tím

viac ľudí na niekoľko hodín týždenne

iní podnikatelia

kluby, spoločnosti, komunity, podporné skupiny - myslite na networking, v podnikaní ho treba ako soľ

Čo môže pre podnikateľa spraviť virtuálna asistentka? 

Virtuálna asistentka vás môže odbremeniť od veľkého množstva činností. Je na vás, ktoré oblasti vášho podnikania viete presunúť na “stôl” vašej asistentky. Medzi najbežnejšie a najčastejšie činnosti, ktoré bežne virtuálna asistentka robí patrí: 

 • komunikácia s klientom cez email prípadne iné systémy
 • práca s webom - adminovanie webstránky
 • vystavovanie a odosielanie faktúr, kontrola úhrad,
 • kontrola textov pre vyhľadávače, weby, emaily
 • práca s dokumentmi cez Google disk
 • práca s objednávkami a inými dokumentmi podľa zadania klienta

Pokiaľ ste ubytovateľ, virtuálna asistentka môže spravovať ubytovacie portály, na ktorých propagujete svoje ubytovacie zariadenia (Booking, Aribnb, ale aj mnohé iné). 

Pokiaľ ste realitný maklér alebo finančný poradca - môže vaša virtuálna asistentka riešiť za vás tú časť práce, ktorú ju zaučíte (vy alebo po dohode s nami zaučíme virtuálnu asistentku my).

Ak ste autor článkov alebo copywriter - vaša virtuálna asistentka by mala mať skvelú znalosť slovenskej gramatiky, čo je základná zručnosť pre túto prácu.

Všeličo je delegovateľné, záleží, čo naozaj potrebujete. Ak sme typy prác, ktoré od online asistentky očakávate neuviedli, neznamená to, že vám ju vaša budúca virtuálna asistentka nevie poskytnúť. 

Kurz Umenie delegovať je určený pre podnikateľov, ktorí: 

 

 • chcú niektoré práce delegovať
 • hľadajú konkrétne riešenie, ako by virtuálna asistentka mohla uľahčiť ich podnikanie
 • chápu, že nech je virtuálna asistentka akokoľvek šikovná, potrebuje úvodný čas pre zaškolenie a pochopenie fungovania konkrétneho podnikateľa

Pre koho kurz Umenie delegovať nie je vhodný:

 • pre podnikateľov, ktorí odmietajú pochopiť, že aj virtuálna asistentka potrebuje čas na osvojenie si potrieb svojho zadávateľa
 • pre podnikateľov, ktorí sú zaseknutí v starých vzorcoch - komunikácia a úcta sú nevyhnutnou súčasťou súladu a spolupráce medzi podnikateľom a virtuálnou asistentkou

Čo sa na kurze 

Umenie delegovať

naučíte:

 • kľúč, podľa ktorého budete vedieť, ako si vybrať svoju VA
 • priestor pre nové projekty a pre stratégiu vášho podnikania
 • informácie, vďaka ktorým môžete ihneď začať riešiť zladenie vášho podnikania a spolupráce s virtuálnou asistentkou
 • zlepšenie kvality podnikania
 • ako mať viac času pre osobný život
 • ako mať radosť z tímovej práce
 • ako mať silu priamej podpory vďaka spolupráci s VA
 • know how, ako si prispôsobiť osobný život pracovnému

a k tomu časovo limitované BONUSY:

 • Bonus 1: hodinová konzultácia s Gabi Revickou v hodnote 69€
  O úvodnom nastavení spolupráce medzi virtuálnou asistentkou alebo osobnou asistentkou, prípadne tímu VA
 • Bonus 2: hodinová konzultácia s Niki Kolesar v hodnote 69€
  Ako si nastaviť komunikačné kanály a procesy s VA
 • Bonus 3: hodinová konzultácia s Gabi Revickou o konkrétnych potrebách podnikateľa a možnostiach delegovania konkrétnemu tímu VA v hodnote 69€
 • Bonus 4: výber VA pre podnikateľa, prípadne návrhy spolupráce s konkrétnym tímom (prípadne trénovanie VA - podľa dohody) v hodnote 399€
 • Bonus 5: video prednáška Ako prispôsobiť pracovný život osobnému

spolu namiesto

1005€

599€

Máte otázky?

V prípade dotazov nám zašlite vašu otázku cez kontaktný formulár.